Kullanıcı Adı:    Parola:   
center-left.png center-right.png
Ana Menü
blank.gif blank.gif
ADAKLI MENÜ
blank.gif blank.gif
Forum Başlıkları
En Yeni Forum Başlıkları
Henüz Başlık Oluşturulmamış.
En Fazla İlgilenilen Başlıklar
Henüz Başlık Oluşturulmamış.
blank.gif blank.gif
Üye Istatistikleri
mresul 6 Hafta
felaket13 Hafta
bngolcay1233 Hafta
gurbetci44 Hafta
almali1245 Hafta
vizyon1264 Hafta
emre1269 Hafta
BurakANDAK72 Hafta
mmeto81 Hafta
wx12y81 Hafta


Bugün: 0
Dün: 3
Bu Hafta: 0
Bu ay: 0
Bu yıl: 0
Yeni Kullanıcı : sevket

bullet.gif Çevrimiçi Ziyaretçiler: 0 , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
bullet.gif Toplam Üye Sayısı: 924
Günlük Ziyaretçi
Ziyaretçi : 1632239
Site2584 gündür açık
631 ziyaretçi / gün

e-mail Kayit Dagilimi
Yahoo: 9 (0.97%)
Gmail: 34 (3.66%)
Hotmail: 738 (79.44%)
MSN: 8 (0.86%)
Mynet: 29 (3.12%)
Other: 111 (11.95%)
blank.gif blank.gif
Önemli Linkler
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Son Yorumlar
Haberler
afet konut muhtarı ilk...
[url=http://cs-skach.r...
[url=http://utorrentsk...
[url=http://master-dow...
[url=http://kmplayer-t...
İncelemeler
Hiç yorum
bulunamadı
Resimler
eh işte inş birgün onl...
oo genclık bakıyorum p...
adaklının seksı erkekl...
tek kelimeyle muhtesem...
gökçeli fotorafı çok g...
Özel Sayfalar
asri arkadas söyledikl...
açılmıyorki yorum yapalım
Sevgili cetanli kardes...
ADAKLI İÇİN BİR TAŞ B...
adaklı hakkında yeteri...
blank.gif blank.gif
Google Reklam
blank.gif blank.gif
Reklam
blank.gif blank.gif
Dost Siteler
blank.gif blank.gif
Köşe Yazarları
blank.gif blank.gif
GOOGLE ARA
Özel Arama
blank.gif blank.gif
Radyo Azelya


Azelya Radyo

blank.gif blank.gif
iddalar asılsız ve iftiradır
blank.gif
May
26
2010
doc.gifYazar mresul · 4 Yorum · 4758 Okunma · Yazdır
Siyasi Haberler
Adaklı Belediye Başkanı Mehmet Resul Antlı ve AK Parti Adaklı İlçe Başkanı Ersin Almalı, haberdeki iddia sahibi Ahmet Işık’ı suçladılar.
Kent Haber Gazetesi&Bingöl Medya.Com’da yayınlanan “İşini bileceksin, işe gitmeyeceksin” başlıklı ve AK Parti Adaklı İlçe Başkanı Ersin Almalı’nın adının İş-Kur aracılığıyla ilçe belediyesinde 4 ay süreyle çalıştırılacak geçici işçiler arasında geçmesi ve işe gitmeden maaş aldığı iddiasının ardından beklenen açıklama geldi.

Yaptıkları açıklamalarla iddiaların asılsız olduğunu öne süren Adaklı Belediye Başkanı Mehmet Resul Antlı ve AK Parti Adaklı İlçe Başkanı Ersin Almalı, haberdeki iddia sahibi Ahmet Işık’ı suçladılar. Bingöl Valiliği ise olaya el koydu ve Almalı’nın işten alınması kararlaştırdı. Almalı’nın istifa etmesiyle sorun çözülmüş oldu.

BAŞKAN ANTLI’DAN ‘İFTİRA’ İDDİASI

Yaptığı yazılı açıklamada iddia sahibi Ahmet Işık’ın, 2009 yerel seçimlerinde AK Parti Belediye Başkan Adayı olan yeğeni Zeki Işık’ın seçimi kaybetmesinden dolayı iftira attıklarını öne süren Adaklı Belediye Başkanı Mehmet Resul Antlı: “Yerel 2009 yılı mart ayında yapılan yerel seçimlerde halkın teveccühleri ile Adaklı İlçesi’nde Belediye Başkanı seçildim. Seçimlerden yaklaşık 1 yıl geçmesine rağmen hep tarafsız olarak hizmetlerimi sürdürmeye devam ettim. Siyasi görüş ya da oy verdiği parti ayrımı yapmadan herkesin belediye başkanı olma çabasıyla ayrımcılığa asla yer vermeden halkın temsilcisi olarak adaletli ve dürüst olarak belediyeyi yönettim. Ancak büyük bir iftira ile karşı karşıyayız. İftiralar bu ülkedeki seçim mağlubiyetlerini kabullenmeyen siyasilerin her zamanki bilindik tepkisi olmuştur. Lakin bilinmelidir ki, bu iftiralar ve karalamalar asla bizi ilkelerimizden ve adaletli yönetim anlayışımızdan uzaklaştırmayacaktır. İş-Kur tarafından toplum yararına çalışma programı kapsamında 4 ay süre ile çalıştırılmak üzere belediyemize 10 adet geçici işçi verilmiştir. Belediyemizde geçici olarak çalıştırılmak üzere 14 kişi müracaat etmiş ve bu müracaatlar neticesinde iş-kur elemanları ve noter huzurunda yapılan kurada 10 geçici işçinin ismi belirlenmiştir. Ancak yerel gazetelere beyanat veren AKP Adaklı Belediye Başkan adayı Zeki Işık ve amcası olan Ahmet Işık tarafından belediyeye alınan işçilerin taraflı olarak alındığına dair tamamen gerçek dışı olup iftiradır. Hatta Zeki Işık ya da Ahmet Işık müracaat etse ve noterdeki kura da isimleri çıksaydı onları da çalıştırırdık. Ancak yapılan bu iftiralar tamamen belediye başkan adayı olan Zeki Işık’ın seçimi kaybetmesi sebebiyle kendisi ve akrabaları tarafından ortaya atılan iftiralardır. Bunlar “çamur at izi kalsın” siyasetinin tipik örneğidir. Halkımız yaptığımız hizmetleri ve bu güne kadar ki tevessül etmeyeceğine inancımız tamdır.”“İLÇE BAŞKANI OLMAM ÇALIŞMAMA MANİ DEĞİL”

İddia sahibi Ahmet Işık olmasına karşın olayı Belediye Başkan Adayı olan Zeki Işık’la da ilişkilendiren AK Parti Adaklı İlçe Başkanı Ersin Almalı da, Belediye Başkanı Resul Antlı ile aynı görüşte olduğunu belirtti.

Yaptığı yazılı açıklamasında İş-Kur tarafından alınan 10 işçi arasında yer aldığını doğrulayan ancak yine de iddiaları iftira ve asılsız olarak nitelendiren Almalı, açıklamasında şunları kaydetti. “İş-Kur elemanları ve noter huzurunda yapılan kurada 10 geçici isçinin ismi belirlenmiştir. Kurada ismi çıkanlardan biride bendim. Kura sonucu 03 Mayıs 2010 tarihinde işe başladım ve düzenli olarak işe gidip gelmekteydim. İşe gitmeden maaş aldığım yöndeki iddialar gerçek dışı olup iftira kapsamındadır. Çünkü işe balsama tarihim 03 Mayıs 2010, yani daha bir ayı tamamlayamadığımdan daha maaş almadım. Ayrıca AK Parti İlçe Başkanı olmam çalışmama mani değildir. Ancak yerel gazetelere beyanat veren AKP Adaklı Belediye Baksan Adayı Zeki Işık ve amcası olan Ahmet Işık tarafından belediyeye alınan işçilerin taraflı olarak alındığına dair beyanları tamamen gerçek dışı olup iftiradır. Bu iftiralar tamamen belediye başkan adayı olan Zeki Işık’ın seçimi kaybetmesi sebebiyle kendisi ve akrabaları tarafından ortaya atılan iftiradır. Bunlar ‘çamur at izi kalsın’ siyasetinin tipik örneğidir. Halkımızın partimiz olan ak partiye ve parti yöneticileri olan bizlere güvenleri tamdır. Halkımız bu güne kadar yapmış olduğumuz hizmetleri yakinen bilmektedir.”

Almalı, işi bıraktığını da sözlerine ekledi.

bingolmedya
blank.gif
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Yorum
#1 | Haberci12 - Mayıs 26 2010 14:19:15
Ersin Almalı benim 25 yıllık arkadaşımdır. 1. Kendisinin bu işe ihtiyacı olsa da tenezül etmesini siyaseten etik olmadığı için doğru görmedim. 2. Ben bir gazeteciyim uyarma gibi bir görevim yok, bana alındığını biliyorum. 3. Haber değeri var mı? ben oraya bakarım. 4. Adaklı'da onca işsiz varken senin bu işe girmen çok ama çok ayıp.
#2 | kado - Mayıs 26 2010 16:18:16
masallah maşallah belediye başkanım kafası karışık galıba neyazdırdığını bilmiyor yada gözleri görmüyor.ersin beyin belediye için yerde bir çöp kaldırdığını gören varsa elini vijdanına koysun.başkan görmeye bilir adaklının 4500 nüfusu çok iyi göruyor.insanların yuzune baka baka yanlış demeçler veriyor.biri onu durtsun başkanlık hevesi gözlerini karartmış SAYIN BAŞKANIM..
#3 | sato05 - Ağustos 23 2010 19:24:09
türkiye de bir toplu iğne ucu olan adaklıda bunlar oluyorsa yazık benim memleketime
#4 | sato05 - Ağustos 23 2010 19:26:12
vay onay ha az önceki yorumu geri aldım onaylamayın neden tırsıyorsunuz zülfiyare dokunuruz diye mi hem yorumu hemde üyeliğimi siliniz lütfen bu sitede teslim olmuş yazık
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Oylama
Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
Die maincore.php wurde geändert!
Bitte füge das Security System lt. Online Dokumentation wieder ein.
The maincore.php was modify.
Please read the online documentation and modify your maincore.php again!
Mp3 Player
Mp3 Player
blank.gif blank.gif
Adaklı Radyo
blank.gif blank.gif
Gazete Manşetleri
manşetler

blank.gif blank.gif
Popüler Köşe Yazarları
blank.gif blank.gif
Son 24 Saatte Siteye Girenler
son 24 saat içerisinde siteye giren bulunmamakta
©
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
SİTEMİZ
blank.gif blank.gif
GOOGLE REKLAM
blank.gif blank.gif
FIKRALAR
PİRE
purple-btm-left.png purple-btm-right.png
centerb-left.png centerb-right.png
center-left.png center-right.png
centerb-left.png centerb-right.png